top of page
  • wersparrow

סוגי האתרים שאתם חייבים להכיר!

עודכן: 11 ביולי 2022

הקדמה הטכנולוגית בימנו מחזקת מיום ליום את עולם המחשבים והתוכנה והביאה הכרה רבה לעולם האונליין החדש שזמין לנו כל רגע נתון בחיינו.

אפשר לומר ללא ספק שהקורונה הביאה עמה משב רוח חזק מאוד, אפילו ניתן לומר סערה וגרמה לרוב האוכלוסייה להבין ,להכיר ולהיחשף לעולם האינטרנטי ועל לכן כל בעל עסק המעניק שירותים מסוימים/ מוכר מוצרים צריך להבין ולהכיר את החשיבות בהשקעה בהקמת אתר אינטרנט לעסק שלו.


איך מתחילים בבחירת סוג אתר לעסק שלנו?

בחרנו לדבר ספציפית על ארבעת הסוגים הכתובים מטה שכן היום הינם הנפוצים ביותר בשוק וכמו כן אנו שמים לב לבלבול ביניהם.

ראשית נבחן את מטרת העסק על מנת להתאים את האתר הנכון ביותר ללקוח שלנו.

לאחר מכן נוכל לשלוח חץ מדויק לאחד מהסוגים הבאים (ממש קליעה למטרה כשהמטרה היא לפגוע בול בצורך של סוג האתר שאנחנו בוחרים לבנות ולא לקלוע "מסביב").


אז בואו נעשה סדר ונכיר את סוגי האתרים הבאים:

דף נחיתה- אתר המבוסס על דף אחד קצר וקולע, המטרה של דף זה צריכה להיות ברורה וספציפית, בד"כ נקים דף נחיתה על מנת לאסוף לידים או על מנת למכור מוצר ספציפי (בדגש על מוצר אחד בלבד ולא מעבר).

המידע שיוצג בדף זה יהיה מידע קונקרטי מבוסס מידע וכמובן חשוב שגם עיצובית ידע להעביר את המסר ללקוח.

שימו לב שדף זה לרוב יגיע לקוחות דרך קמפיינים שנרצה להריץ, לכן חשוב מאוד שיהיה לנגד עינינו המטרה של- איך לתפוס את תשומת הלב של הלקוח ע"י הנעה לפעולה נכונה מהצד שלנו.


אתר תדמית- מדובר על אתר עסקי (אתר שאין בו אפשרות קניה), אתר כזה נבנה לצורך הכרה ותודעה. אתר תדמית הוא הפנים של העסק, הכרטיס ביקור ובעיקר הסימן הכר שאתה קיים וכל אחד מכול מקום בעולם יכול להגיע אלייך. אתר זה יהיה עם תפריט נגיש שלפי בחירה נגיע למידע הרצוי באתר, אתר שכזה יכול להתפרס הן על דף אחד (One page) והן על מספר דפים (מאוד תלוי בכמות התוכן שתרצה להציג) אך בכל מקרה שניהם מדברים את אותה השפה של אתר תדמית.

מטרות אתר מסוג זה הינה להגיש מידע על העסק שלך והנכון שהוא שגם עליך, אנשים אוהבים ומתחברים לדמות שמאחורי העסק.


אתר ווקומרס- הכירו את החנות האינטרנטית. אתר מסוג זה בא במטרה למכור שירותים או מוצרים של העסק בצורה מאובטחת. אנו למעשה נכנסים לחנות וירטואליות ויש ביכולתנו יכולת רכישת מוצרים או שירותים – נקבל עליהם מידע מפורט ונוכל לראות תמונות ומידע רלוונטי על כל מוצר. נוכל לכוון את הלקוח להגיע לאן שירצה בעזרת חיפוש פנימי באתר, חלוקה לקטגוריות. אתר שכזה הינו נכס פסיבי שיכול למכור עבורך 24/7 גם כשהעסק לא פעיל, תוך כדי שירותי סליקה והוצאת חשבוניות אוטומטיות.


אתר בלוג/ מתכונים/ מידע- אתר בלוג מייצג למעשה תחום עניין ספציפי של בעל האתר, מטרתו של בעל האתר הינה הנגשת כלל המידע הרלוונטי המיועד לקהל הרחב. כמו כן ניתן לשיוך על פי קטגוריות שונות.

במילים אחרות ברוכים הבאים " למגזין המודרני בימי האינטרנט".


כעת לאחר בחירת מדויקת של סוג האתר שאנחנו צריכים לעסק מתחילים בשלב הבא, שלב האפיון, בשלב זה נרד לפרטי פרטים של מה שנרצה שהאתר יכיל.

שלב סופר חשוב ומאתגר שנספר עליו בהמשך.
17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

留言


bottom of page